Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

léto 2010                        VETERINÁRNÍ ZÁKLADNA CHOTYNĚ

Větší část prázdnin jsem strávila na super praxi pod hradem Grabštejn. Já, jako praktikantka, jsem byla přiřazena k útvaru pro doplňování služebních psů, kde jsem se starala o vysloužilé psy, se kterýma jsem chodila na procházky, mazlila je a krmila. V první části mé praxe byla děsná vedra, a tak jsme většinu času trávili někde ve stínu nebo koupali psiska. Další náplní byly ukázky výcviku. Viděla jsem cvičení bombařů, zbraňařů a hlídkové psy, na útvaru i mimo něj. Jsem moc ráda, že jsem tam byla, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a poznala plno suprových lidí, kterým musím poděkovat za hromadu cenných rad.


11. -17.11. 2009                   VETCENTRUM STODŮLKY

Krásný týden jsem strávila na super veterině v Praze ve Stodůlkách se spolužačkou Petrou. Naše práce spočívala v doplňování léčiv do ordinací, operačních sálů, hospitu a v péči o hospitalizovaná zvířata, nicméně jsme mohli sledovat různé operace, jako byly třeba luxace čéšky malého jorkšíra, kastrace psa, kočky, feny, napravování zlomených nohou, trhání a čištění zubů, vyndávání ohromného nádoru na mléčné žláze, ale také porod (císařák) berňačky a následné oživování čerstvě narozených štěňat, která s naší pomocí samozřejmě přežila   Ve volném čase jsme venčily pejsky, čistily chirurgické nástroje a kotce a pomáhaly při rehabilitaci jezevčíka a aquaterapii vipeta. Nejhorší bylo když museli utratit mou oblíbenou fenku, která měla torzi. Starali jsme se o ní 3 dny po operaci a nějak mi při rostla k srdci, no bylo to dost těžký. Nemluvim o několika dalších psech, kteří zemřeli nebo je museli utratit. Dokonce jsme pečovali o nemocné morče, o malé štěňátko čivavy a koťátko šéfa zvaného Pididuch. Zkusila jsem dávat injekce,  připravovat infůze, stříhat stehy a taky kocouří kulky   Takže děkuju za tuto praxi a doufám, že se tam někdy zase objevím, jinak co se týče služeb a kvality - doporučuji!!

www.vetcentrum.cz


27.7. - 6.8. 2009  CHOVNÁ STANICE SLUŽEBNÍCH PSŮ PRACKOVICE NAD LABEM

Celých 11 dní jsem strávila na praxi v Prackovicích n/L v Chovné stanici služebních psů. Už při příjezdu na nádraží v Lovosicích nás Martin okamžitě poznal, pověděl nám o tom co se změnilo, co všechno se narodilo a my už se nemohly dočkat až budeme na místě. Konečně jsme si vybalily a spěchaly na štěnda. Jelikož já jsem měla zablokovaný záda z toho hrozně těžkýho batohu nejprve jsem šla pomoct doktorovi a Ráďa šla vážit malá štěňátka. Následovala svačina a mazlení mrňat, večer se pesanům podávala večeře a my šli do postele dosti unavené.Ráno byl budíček nastavený na půl 6, ale vstávaly jsme až ve třičtvrtě. Psiska dostali snídani a my šly uklízet odchovnu, kde byli bráchové Toro, Timur a Trol, který byl právě po operaci loktu. Potom jsme buď pomáhaly doktorovi nebo Martinovi. Dokonce jsme operovali Arven, která měla nemocný dolní víčka a taky Eframa a Edvina s pupeční kýlou. Ve volném čase jsme socializovaly 2 vrhy NO od Xany a Irmy a taky 1 vrh maliňáků (piraň, gremlinů) od hodňoučké Mirušky (Mirage de Alphaville Bohemia). Se staršíma jsme chodily na zdejší „cvičák“, aby se trošku proběhli a taky jsme jeli s Martinem vyvenčit kojící feny.Během prvního týdne se tam objevili sametky, malí roztoči, kteří když kousli, tak to dost dlouho a nepříjemně svědilo a to jsme poznaly i na vlastní kůži =). Nejdřív to měli malá štěňátka, a tak jsme je koupaly ve speciálním roztoku.Celou dobu bylo krásně, a proto jsme pořád fotily. Myslím, že to stálo za to, protože máme skoro 2000 nádhených foteček.Jeden den, jsme se jely podívat na výcvik s Tomášem, který nám ukázal s Xilou krásnou stopičku a později i pěknou obranu. Samozřejmě jsme obdivovaly i Auru, Ziru, Tulu, Timura a malou Zumu a Yumu, dokonce malá Zarinka si odnesla aportek, jak velký pes =). Naučila jsem se plno nových triků a způsobů učení, takže jsem to okamžitě zkoušela s Badym v sobotu na cvičáku. Jinak jsem si vybrala roztomilou fenečku Zeldu, kterou bych si okmžitě vzala s sebou domů a Ráďu okouzlila taková vlkošedá buclinka Cheva od Irmy, takže až se tyhle dvě budou vyřazovat, jsou naše =))Závěrem musím říct, že praxe se nám mooooc líbila a děkujeme všem, kteří tam na nás byli hodní a naučili nás něco alespoň trochu užitečnýho. Taky nesmím zapomenout na pana Zbynďu, který nám vozil obědy =)Na začátku září tam budou na praxi Páťa a Ráďa, takže plánujeme výlet a doufám, že nám to vyjde.

           

další foto zde (zaheslované)


25. - 31.3. 2009 CHOVNÁ STANICE SLUŽEBNÍCH PSŮ PRACVKOVICE NAD LABEM

Než jsme přijeli na to místo měla jsem strach co budeme dělat, kdo nás bude mít na starosti a taky, že se pejsků budu bát, ale bylo to vážně úplně jinak. Pejskové a všichni ti, co se o ně starali a cvičili je, byli super. Každé ráno jsme vzaly bezvadnou kárku a vyjeli jsme krmit bandu 47 bláznivých štěňat německého ovčáka každého věku, několik mamin a jednoho záchranáře Ira. Potom se uklízela odchovna a přišla na řadu procházka. Dokonce jsme s Ráďou asistovaly panu doktorovi při kastraci mé oblíbenkyně Chiarky. O víkendu, když jsme to tam měli celé na povel , se asi deset psů pozvracelo a do konce našeho pobytu se nakazili snad všichni. Bohužel na to doplatily holky (Páťa a Ráďa), které je musely doléčit další týden, ale zvládly to na jedničku. Poslední den jsme se byly podívat na výcvik a dokonce jsem se i něco přiučila. Jsem ráda, že jsem absolvovala tuto praxi a děkuju všem za trpělivost s námi a už se mooooc těším na letní prázdniny na další mazlení s prckama

   

další foto zde

 

 

TOPlist