Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 30.4. 2011                            SEMINÁŘ POZITIVNÍ MOTIVACE

Za krásného slunečného počasí jsme se vydali s Raďou a Kukym na seminář na našem cvičáku v Hrádku nad Nisou. Instruktorky byly Míša Palfiová a Péťa Malá. Trochu jsem se bála, jestli to Badík zvládne, ale snažila jsem se ho šetřit, a tak se den povedl. Badík byl moc šikovný, teď lituji toho, že jsem s ním začala až ve čtyřech letech a já, že nechodila do Hrádku či na semináře už od samého začátku. Oba máme naučené trochu jiné metody (např. mu dávám pamlsky pravou rukou, a tím se mi přetáčí u nohy, aby mi na tu ruku "lépe viděl"). Dále jsme měli trochu zapracovat na větší přesnosti. Na to se zaměříme od teď, protože nové věci se učit už moc nemusíme, jen budeme opravovat ty špatně naučené. Od pešečka jsem ho nemohla odtrhnout, až mi hnul s ramenem a piškotky mu také moc chutnaly, i když příště zkusím něco chutnějšího. No lepšího psa jsem si už ani nemohla přát. 


6. - 8.8. 2010               VÝCVIKOVÝ VÍKEND JABLONNÉ NAD ORLICÍ

Ve čtvrtek jsme se vydali na cestu směr Jablonné, kde mimo jiné netekla voda a nebyl tam ani proud, ale to jsme s Páťou ve zdraví přežily. I spaní ve stanu bylo fajn, jen nám tam trochu teklo =) Páteční den začal ranním kousáním, kde se Bady předvedl tak, že utekl s klínem i půjčeným vodítkem do Orlice. Po řízku následovala poslušnost pod vedením zkušené výcvikářky Monči Řehákové. A tak to bylo i další dny. V neděli jsme byli na kratičcé stopičce a zjistila jsem, že mé výcvikové metody nebyly nejlepší a tak zkusíme začít od znova a jinak. Viděla jsem plno šikovných pesanů, mezi nimi i služební, jako jsou Bak a Pedro z Hückelovy vily, kteří nám předvedli kousáníčko na ringo. Samozřejmě nesmím zapomenout na toho nejšikovnějšího figuranta na celém světě Robina =), kterému moc děkujeme za pozvání, cenné rady a šupáčkování. Poznala jsem spoustu nových úžasných lidiček jako je Monča Dolečková a Miška Košková, která se mimochodem za dva týdny zůčastní MMČR v Lukášově, kam jí samozřejmě přijdeme podpořit. Ještě musim poděkovat Tomovi s Pedrem za cestu auťákem tam i zpět. Taaakže i přes nedobré počasí se VV povedl a už se těšim na příští rok =))

foto zde     video zde


20. - 22.2.  2009            LAVINOVÉ ZKOUŠKY V JESENÍKÁCH NA PRADĚDU

Tento víkend jsem strávila poblíž Ostravy v malé, a přesto moc hezké vesnici nazývaná Baška. Z Prahy jsme jeli 5 hodin, během kterých jsme stihli 3 filmy a také jsme vše s Ráďou stihli prodiskutovat. U ní na nás čekal černý kulový blesk (no byl to Artík), byl roztomilý, málem nás ulízal k smrti, hlavně tedy paničku. Potom jsme šli ven, aby mi ukázali krásy Bašky. Druhý den kolem poledne jsme vyjely na lavinové zkoušky záchranných psů do Jeseníků. Autem jsme dojely do Karlovy Studánky, kde jsme ho nechaly a dál jsme jely autobusem až na Ovčárnu. Bylo kolem 16 hodiny a sněžilo, takže jsme nic neviděly. Přišly jsme po 20-ti minutách na cílové místo, na chatu Barborka. Tam jsem poznala moc milé lidičky a dozvěděla jsem se mnoho o záchranařině a zkouškách. Pomuchlala jsem se se třema úžasnýma psiskama (Buffinkou - Flat coated retrívr, Atreyem - Border kolie a Šrečkem - Anglický špringlšpaněl). Z Buffinky jsem byla nejnadšenější, jelikož se mi toto plemeno moc líbí. Druhý den ráno bylo nádherně, a taky se konaly zkoušky ZLP1, kde byla poslušnost a 2 speciální cviky. Jelikož tam bylo málo lidí a nebyl nikdo, kdo by dělal figuranta, tak mě šoupli pod sníh a psiska museli hledat mě. Den před tím jsme se nesměly vykoupat, aby jsme jim hezky voněly a aby nás lehce našli =), ale jinak to bylo super!! Pak už jsem jen dělala hlavního fotografa. Všichni 3 pesani zkoušky úspěšně složili a byl konec. Do teďka nechápu jaký ti psi mají čmuch, to nepochop asi nikdy. V poledne jsme jeli zase zpátky do Bašky, kde bylo zataženo a pěkná zima. Tam jsme s Artíkem šli na dloooouhou procházku kolem místní přehrady, Ráďa mi ukázala všechny psí kamarády a taky jsme se nezapomněly pomuckat s malýma králíčkama. V neděli byl čas na lehký trénink s Artem na cvičáku. Musim je moc pochválit, protože jsou o hodně šikovnější než my s Badíkem. Ukázali nám poslušnost i obranu, jen štěkat se mu moc nechtělo, ale to nevadí =). Pak už nás čekala pouze předlouhá cesta do Prahy na ČZU.

  

další foto Praděd  zde                                                  další foto Art zde

TOPlist