Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

7.7. 2012                                     ZKOUŠKA HtM1

Původně jsem na zkoušky vůbec chtít nechtěla, ale pak jsem si říkala, že když to nezkusíme, tak budu akorát naštvaná. Nakonec to začalo tak, že byl Bady stejně jako u DwD1 velice soustředěný. Začali jsme packama, které mi dal tak rychle, že jsem se dost divila, 24 kroků u nohy jsme natáhly asi na 30 kvůli hudbě a pak mi ani moc nevycházely kruhy, ale nějakým zvláštním způsobem jsme se dostaly do pozice, ze které jsme měli pokračovat slalom a pokračovali jsme. Slalom byl tedy dost hrozný, vůbec se mu tento cvik nelíbí, takže jsem ho dost naváděla, no a otočky jsme radši udělali 3 a 3 po špatných zkušenostech z minula. Získali jsme 25 bodů ze 30 a jen tak tak známka výborně =))))))

foto zde


30.6. 2012                                   ZKOUŠKA DwD1

Na tuto zkoušku jsem se moc netěšila, protože jsem se musela zapojit do tance hlavně já a opravdu mezi tanečníky nepatřím, ale nakonec to bylo to nejmenší. Ten den, byl Bady docela soustředěný a všímavý, dokonce před vstupem na startovní plochu jsme si i hráli (to se moc často nestává, že by si chtěl hrát) a tak už začátek 1. krokové sekvence byl docela povedený, když na mě krásně koukal a já vedle něj skákala jako koza, jenže ho začalo něco svědit pod obojkem a trochu jsme se zasekli, protože se potřeboval strašně nutně podrbat, tak nám byly strhnuty nějaké body. Ostatní sekvence, pivot a couvání mezi nohama dopadly docela dobře, odcházeli jsme z placu vesele a nakonec jsme získali od rozhodčí Petry Malé a Vandy Gregorové 33 bodů z 39 možných se známkou výborně.

foto zde


29.10. 2011                                  ZKOUŠKA ZPU1

Tak jako před rokem jsem vyrazila na zkoušky KJ ČR Brno do ZKO Jeníšovice. Po papírování jsem se šla s Badym projít, abychom se po ránu trochu rozkoukali. Kolem osmé hodiny přišla na řadu poslušnost v kategorii ZOP, 8 psů bylo neskutečně rychle posouzeno a byla na řadě naše kategorie ZPU1. Šli jsme na plac jako první. Proběhlo hlášení a už jsem stála s Badym u nohy na výchozím bodu. Krásně na mě koukal a vnímal, když jsem mu ještě potichoučku říkala, že je šikovný a že dostane piškotky =). Vyšli jsme a já dala povel volno - okamžitě vyběhl, začuchal se a já šla, jenže pan rozhodčí stále nic a Bady se ke mně sám vrátil, musela jsem dát druhý povel volno a pak už bylo vše vpořádku. Za dva povely volno nás ohodnotil 8 body. Ovladatelnost bez vodítka měl Bady moc hezkou, až na malinké nepřesnosti - 9 bodů. Při S-L-V se trochu oddálil od nohy a samozřejmě si několikrát štěknul - 8 bodů. Následovalo štěkání u nohy, za které dostal plný počet 10 bodů. Aport je pro nás jeden z nejtěžších cviků, ale Bady nejdřív soustředěně čekal a pak rychle vyrazil a přinesl mi ho, jenže za překusování a štěknutí při přiřazení k noze nám strhnul 3 body - 7 bodů. Následoval skok vysoký, který se Badymu asi vůbec nelíbil, a tak si to na poslední chvíli rozmyslel a vyhnul - 0 bodů. Skok šplhem měl ale ukázkový, a tak jsme za něj získali 10 bodů. Odložení bylo hrozně dlouhé. Celou dobu koukal na maketu, za kterou jsem byla schovaná a když už jsem se vracela k němu, začal se natahovat k místu, kde ležely fenky a zvedl se. Naštěstí nikam nešel, jen prostě vstal, a tak jsme dostali 8 bodů. Na řadu šel maliňák na poslušnost dle ZPU2 a my se 60 body si šli odpočinout. V tuto chvíli jsem měla největší strach, protože jsme potřebovali z volitelného cviku minimálně 10 bodů z 20, abychom prošli dál. Poslušnost ZPU2 končila a já jsem šla připravit batoh a Badyho na hlídání. Položila jsem oba na místo dané panem rozhodčím a šla 20 kroků od nich. Bady ze mně nespustil oči a já jsem si říkala, že to je konec. Naštěstí, když pan rozhodčí (dělal si to sám) sahal po batohu, Bady začal štěkat a vrčet. Sice batoh odnesl o kus dál, ale Bady u batohu zůstal a štěkal. Dostali jsme za hlídání 13 bodů hlavně proto, že to nebylo moc výrazné. Ale to mi nevadilo a nakonec jsme postoupili do druhé části skupinových cviků s celkovým počtem bodů 73. Takže jen tak tak. Před tou druhou částí jsem ho vzala o něco dřív ven a trochu jsem cvičila, ale spíš hovadinky z dogdancingu (otočky, packy, couvání, ....) a taky dostával nové pamlsky, které mu očividně moc chutnají. Nevím kvůli čemu to bylo, ale druhá část se nám nesmírně povedla. Bady chodil krásně u nohy, nekoukal po ostatních psech ani nečmuchal. Získali jsme plný počet bodů, tedy 50 z 50 a mohli jsme slavit =)   Celkem jsme získali 123 bodů a známku dobře. I přes menší počet bodů mám z Badyho velkou radost, protože jsem nečekala, že to vůbec zvládneme. 

Touto zkouškou jsme ukončili Badyho karieru sportovní kynologie a začínáme s karierou dogdancingovou, která mě a hlavně Badyho baví určitě mnohem víc =)))

Musím poděkovat Rádě a Pétě za psychickou podporu, Míše za figurantskou činnost při nácviku hlídání a taky bezvadné partě ze ZKO Jeníšovice.


1.10. 2011                                     ZKOUŠKA MD1

Druhou dogdancingovou zkoušku jsme taktéž dělali na našem cvičáku v Hrádku n/N a taktéž při nádherném počasí. Tentokrát se nám docela dařilo. Pivota měl prý moc hezkýho, kruhy jsme taky nezkazili, jen chůze stranou a couvání nebylo na 100%, protože se mi tam cpal k noze když neměl. Rozhodčí Vanda Gregorová nás ohodnotila 25 body, tzn. známkou výborně, takže jsem na Badíka patřičně pyšná =))))

     

foto zde 


4.9. 2011                                      ZKOUŠKA HtM1

Naše první dogdancingová zkouška se konala v Hrádku při krásném slunečném počasí. Hrozně jsem se bála a to se taky na té zkoušce podepsalo. Kruhy, které jsem cvičila celé prázdniny jsem stejně neudělala tak, jak jsem to měla naučené, packy mi Bady sice dával, ale opačně, otočky nechtěl dělat vůbec, přitom jindy je dělá moc rád ..... no zkazili jsme, co se dalo. Přijde mi, že vůbec nevěděl co má dělat (myslím u těch otoček), ale za to můžu já, protože jsem mu měla ukázat víc. Nakonec jsme od rozhodčí Péťi Malé získali 24 bodů, tím pádem nám utekl 1 bodík na známku výborně. Snad si ji někdy opravíme =)

   

(foto by Péťa Malá)


 

2.7. 2011                                      ZÁVOD JIZERA 2011

Na tyto závody jsem se moc těšila, ale dopadlo to tak hrozně, že se za ně stydíme (oba dva, doufám). Nevím co k tomu mám říct, takže jen ve zkratce ..... přivolání - 8 bodů, ovladatelnost - 10 bodů, S-L - 10 bodů, odložení za pochodu - 10 bodů, aport - 0 bodů - utekl i s aportem, odložení dlouhodobé - 0 bodů - utekl za krásnou fenečkou..... celkem DIS = 15. místo =(


17.10. 2010                                  ZKOUŠKA BH

Tak z této zkoušky jsem měla největší strach, už jen proto, že je dlouhá chůze podle předepsaného schémátka, a taky odložení vsedě za pochodu, což jsme předtím vůbec neuměli. Hned ráno to začalo tím, že jsme nemohli najít ZKO Kokonín. Až jeden místní pán nám poradil a posléze nás tam zavedl. Zkouška začala jako obvykle stopou, na kterou jsme se jeli s mojí sestřičkou Terkou podívat jen ze zvědavosti, jak to vlasně vypadá na ostro. Potom následovala poslušnost BH a jelikož jsme byli v kategorii sami, museli jsme na řadu jako první, zase. Prvních 40 kroků rovně bylo pěkné, po obratu čelem vzad jsem si všimla, že Bady tak nenápadně pokukuje po Terce a při obratu vpravo se lehce zapomenul a takhle probíhaly i další obraty, takže nic moc, ale zastavení se mu povedlo mooc. Další bylo odložení vsedě za pochodu, při kterém si samozřejmě lehnul, takže minus 5 bodů. A to jsme 3 dny před tím neustále zkoušeli a chápal to moc dobře, ale to bylo mojí chybou, protože jsem mu to řekla jinou intonací než byl zvyklý, no jo nervy pracovaly hlavně u mě. Odložení vleže s přivoláním bylo ukázkové, jen při předsednutí mi koukl na pravou ruku, ve které bývá často nějaká dobrota. Nakonec odložení dlouhodobé bylo jako vždy za plný počet. Speciální cviky.......... no to je taková opičárna. Chodili jsme kolem lidí, psů, aut. Běžci a cyklisti nás objížděli a předjížděli, ale taky jsme obstáli. Dohromady jsme získali 51 bodů z 60. Fotky pokud budou nějaké povedené dodám.


9.10. 2010                                    ZKOUŠKA ZOP

Naše druhá zkouška a dopadla lépe než dobře. Nejenom, že bylo krásné počasí, ale i příjemná paní rozhodčí, pořadatelé a samozřejmě moje sestřička, která nám musí dělat doprovod. Na řadu jsme šli jako poslední z kategorie a myslím, že Bady dal do toho všechno, co v něm je. Krásně šel u nohy, obraty i polohy, kde nám i přes to vše paní rozhodčí strhla 1 bod za neustálé štěkání. No kdo zná Badyho, chápe. Při provádění cviků ve skupině byl vzorný, jen při sednutí na nepřirozeném materiálu si odsedl hezky na travičku a bylo mi sděleno, že přeci není hloupý, aby si tam sedal. A 2 body minus bylo za přenášení, protože se trochu cukal, jelikož jsem ho špatně chytla. Ale nést v náručí mrskajících se 35 kg je zážitek. Celkem tedy 96 bodů ze 100.

  

  

další foto zde


11.9. 2010                                     ZKOUŠKA ZZO

Konečně jsem se odhodlala a přihlásila nás na naší první zkoušku ZZO do Hrádku n/N. Jelikož jsme si tam týden předtím byli vyzkoušet poslušnost a bylo to příšerný, nedávala jsem tomu skoro nic. Nakonec v den D byl Bady vpohodě a pomohlo nám hlavně to, že jsme šli na řadu jako první. Při prvním povelu "volno" Bady vyskočil přede mě asi dva kroky a chtěl si hrát, šla jsem ještě kousek a on stále ne a ne ode mě. Nakonec ho musel na sebe nalákat pan rozhodčí a pak už jsem ho mohla přivolat, a tak jsme za přivolání měli 9 bodíků. Další cviky šel Bady krásně i přesně. Celkem tedy 59 bodů z 60.. Po poslušnostech ZM a ZVV1 jsme šli na speciální cviky, ve kterých Bady obstál, jen už na něm byl vidět trochu strach z předešlého střílení, ale zvládli jsme to =)

  

(foto by Radka Formanová a Tereza Chmelařová)


10.10. 2009                       VELKÁ CENA HRÁDKU N/N 2009

Startovali jsme v kategorii ZZO v konkurenci 13 psů. Otevřené byly i kategorie ZM, ZVV1, ZVV2 a stopa. Od rána byla dosti zima a hlásili déšť, který do Hrádku dorazil okolo 11. hodiny. S Badym jsme šli na plac, zkusit si, jak nám to půjde a ono nic. Nechtěl si sednout, natož lehnout do mokré trávy. Už jsem se rozmýšlela, jestli vůbec půjdem, ale nakonec mě všichni přemluvili a já se šla zapsat. Dostali jsme startovní číslo 13. No pro mě toto číslo není nějak zvláštní, ale slečny co mi ho dávaly, říkaly, že budeme mít štěstí. Minuty ubíhaly a Bady se začal docela nudit. Začaly poslušnosti ZVV1, kde se i střílelo a to se mu vůbec nelíbilo. Klepal se jako malý ratlík uvázaný před obchodem. Nevím jestli mu nebyla zima, protože jsme předtím zmokli, ale myslím, že ne. Byla jsem se s ním projít na nedalekou louku, kde jsme si trochu pohráli. Tam se docela uklidnil, ale po příchodu zpět na cvičák začal být zase nesvůj. Konečně nastoupil první z kategorie ZZO, utíkalo to poměrně rychle a ve 12:45 jsme se dostali na řadu my. Naučené hlášení jsem na rozhodčího s přehledem vychrlila rychlostí blesku, avšak při další otázce "Jaké bude přivolání", jsem hledala pomoc v publiku u své výcvikářky Leony, jelikož jsem se nemohla "vyžvejknout". První cvik bylo právě přivolání a reakce na "volno" mě u Badyho docela překvapila, protože krásně odběhl a na okamžité přivolání přiběhl. Při obratech jsme ztratili 2 bodíky za protahování povelů a taky byl dost daleko od nohy. Aport mě taky překvapil, hodila jsem mu peška, na který není moc zvyklý. Radostně pro něj běžel a vracel se zpět ke mě, kde mi ho vyplivnul pod nohy a začal štěkat - 6 bodů. Jinak odložení za pochodu vleže, sedni - lehni a dlouhodobé odložení - 10 bodů, takže celkem 53 bodů a 9. místo. Pořadí tedy nic moc, ale bodíky mě potěšili i to, že za námi byli už jen NO a jeden maliňák.

 

        

další foto zde 

TOPlist